TRASA

Wycieczka: Nowy Jork - Filadelfia - Waszyngton - Nowy Jork

Dostępne terminy

8 dni: Cena: 4.600 zł + 900 USD

atuty wyjazdu

 • zwiedzanie Nowego Jorku – Manhattan, Brooklyn, Queens
 • największe atrakcje turystyczne – Top of the Rock, Statua Wolności, Wyspa Ellis, Empire State Building, Times Square, Wall Street, Ground Zero, Grand Central i wiele innych
 • najsłynniejsze muzea – Muzeum Historii Naturalnej, Metropolitan Museum of Arts, Muzeum Sztuki Nowoczesnej
 • zwiedzanie Filadelfii – kolebki amerykańskiej demokracji i miasta Rocky`ego Balboa
 • zwiedzanie amerykańskiej stolicy: Biały Dom, Kapitol, Mauzoleum Lincolna, obelisk Waszyngtona, pomnik Jeffersona, Biblioteka Kongresu oraz muzea
 • Pennsylvania Dutch – ziemia Amiszów

AUTOR PROGRAMU

Janusz Dubiel

Wycieczka USA - Nowy Jork, Waszyngton, Filadelfia

Nowy Jork liczący ponad 8 000 000 mieszkańców to najludniejsze miasto w USA, wywiera znaczący wpływ na światowy biznes, finanse, media, sztukę, modę, badania naukowe, technologię, edukację oraz rozrywkę. Jest to prawdziwy tygiel etniczny, na jego obszarze mówi się w ponad 800 językach. Nowy Jork jest również najczęściej wyszukiwanym miejscem na świecie za pośrednictwem Google.

Filadelfia była niegdyś drugim po Londynie miastem w Imperium Brytyjskiego i centrum geograficzno-politycznym pierwotnych trzynastu kolonii. To tutaj powstała większość idei związanych z niepodległością Stanów Zjednoczonych. Było to również największe miasto USA i jego pierwsza stolica, aż do wybudowania Waszyngtonu. Dziś Filadelfia to z jednej strony zabytkowa enklawa historycznych, najstarszych w USA ulic i budowli, z drugiej zaś prężnie rozwijający się ośrodek metropolitalny i przemysłowy.

Waszyngton D.C., założona 16 lipca 1790 Stolica Stanów Zjednoczonych jest przykładem miasta zaprojektowanego od początku jako stolica kraju, w której podziwiać możemy w najlepszym wydania monumentalny styl architektury federalnej. Na terenie Waszyngtonu znajdują się główne ośrodki trzech gałęzi władzy: ustawodawczej, wykonawczej i sądowniczej, a także siedziby organizacji takich jak Bank Światowy, Międzynarodowy Fundusz Walutowy i wielu innych.

W hrabstwie Lancaster zamieszkuje najstarsza wspólnota amiszów, której członkowie są potomkami 200 osadników ze Szwajcarii, przybyłych tam w latach 20. XVIII wieku. Amisze żyją w odizolowanych wspólnotach, których życie zorganizowane jest według nakazów niepisanego zbioru zasad zwanego Ordnung, który reguluje wszelkie aspekty codzienności: od techniki, jakiej można używać, po kobiece fryzury i kolor materiałów na ubrania. Nie praktykuje się małżeństw z osobami spoza wspólnoty. Wspólnota amiszy ciągle się rozrasta dzięki bardzo tradycyjnemu modelowi rodziny – siedmioro i więcej dzieci – oraz relatywnie niskiemu poziomowi odejść od gminy.

Dzień 1 Przelot z Warszawy do Nowego Jorku. Przejazd do hotelu, nocleg.

Dzień 2 Zwiedzanie Nowego Jorku. Przejazd na Manhattan, Rockeffeler Plaza, Rockeffeler Center, Top of the Rock, Central Park, Kościół św. Patryka, Muzeum Historii Naturalnej, Metropolitan Museum of Art - MET. Nocleg.

Dzień 3 Przejście przez Brooklyn Bridge na Manhattan Dolny, przystań portowa, Finacial District, Wall Street, Giełda Papierów Wartościowych, Fedaral Hall National Memorial – Pomnik Waszyngtona, Kościół Św. Trójcy, Battery Park, rejs statkiem, wyspa Ellis, Muzeum Imigracji, Statua Wolności, Ground Zero, Muzeum 11 września, World Finacial Center, Kościół Św. Pawła, City Hall, China Town. Nocleg.

Dzień 4 5. Aleja, Times Square, Madison Square Garden, Dworzec Grand Central, Macy`s, Biblioteka Nowojorska, Chrysler Building, Empire State Building -wjazd na słynny punkt widokowy. Nocleg.

Dzień 5 Przejazd do Filadelfii. Zwiedzanie Historycznego Centrum – najstarsza ulica, Independence Hall, Dzwon Wolności, Second Bank of the US, City Hall, schody Philadelphia Museum of Arts i pomnik Rocky’ego Balboa. Przejazd do Waszyngtonu. Wieczorne zwiedzanie miasta. Nocleg.

Dzień 6 Zwiedzanie stolicy USA. Min. Kapitol, Biblioteka Kongresu, Mall - monumenty i pomniki prezydentów, National Air and Space Museum, Wietnam Veterans Memorial, Korean Veterans Memorial, Biały Dom, Downtown. Przejazd do Lancaster w Pensylwanii.

Dzień 7 Kraina Amiszy - okolice zamieszkałe przez społeczność Amiszy. Zakupy w sklepach outletowych. Przejazd do Nowego Yorku. Wylot do Polski.

Dzień 8 Przelot Nowy Jork - Polska.

Umowa obejmuje:
- koszty złotówkowe
– przelot Warszawa – Nowy Jork – Warszawa; ubezpieczenie NNW + KL; opieka doświadczonego pilota; koszty organizacyjne w Polsce; obowiązkową składkę na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny; podatek VAT.
- koszty walutowe – wszystkie przejazdy podczas wyprawy (wynajęte samochody, taksówki); noclegi ze śniadaniami (motele, pokoje 2 os.); wstępy do obiektów ujętych w programie; koszty organizacyjne podczas wyprawy.

Umowa nie obejmuje: elektronicznej autoryzacji ESTA i/lub wizy do USA (14 lub 160 USD), wyżywienia poza śniadaniami (ok. 30 USD na dzień).

Maciej Kołodziejczyk

Maciej Kołodziejczyk (ur. 1974) absolwent chorzowskiego “Słowaka”, Uniwersytetu Jagiellońskiego oraz Uniwersytetu Ekonomicznego w Krakowie, doktor geografii. Paszport otrzymał w 1992 roku, od tego czasu podróżuje po Europie, Azji, Afryce i Ameryce Północnej. W 1994 roku dotarł drogą lądową do Nepalu przez Turcję, Iran, Pakistan i Indie. Odbył liczne górskie wyprawy trekkingowe po Karpatach, Alpach i Himalajach […] Czytaj więcej...

Janusz Dubiel

Janusz Dubiel (ur. 1973). Absolwent chorzowskiego “Słowaka”.  Z zawodu ekonomista i pedagog, z zamiłowania podróżnik i żeglarz. Absolwent Uniwersytetu Ekonomicznego w Katowicach. Pracuje jako nauczyciel w I LO im. J. Słowackiego w Chorzowie. Czytaj więcej...

Katarzyna Ogińska-Siedlak

Katarzyna Ogińska-Siedlak (ur.1991). Absolwentka chorzowskiego “Słowaka”, Politechniki Opolskiej oraz Śląskiej. Z wykształcenia architekt, z powołania podróżnik. Sezonowo żeglarz i wspinacz. Uczestniczka i organizatorka wielu wypraw krajoznawczych w najbardziej egzotyczne miejsca na Ziemi. Zafascynowana ludźmi, architekturą i przyrodą całego świata. Osiemnaste urodziny świętowała na przełęczy Khardung La w Himalajach. Od tego czasu stanęła już na czterech […] Czytaj więcej...

Katarzyna Gapska

Katarzyna Gapska (ur. 1983), absolwentka Szkoły Głównej Handlowej na kierunkach Stosunki Międzynarodowe i  europeistyka, z zawodu ekonomista oraz szkoleniowiec. Od 2014 roku doktor nauk ekonomicznych, wykładowca  zarządzania oraz systemów jakościowych w obszarze produkcji. Od lat jej dwie największe pasje to fotografia oraz podróże, które często łączy ze sobą. Ukończyła dodatkowe kursy fotografii, aby jeszcze lepiej […] Czytaj więcej...

Wyprawa do Nowego Jorku, Filadelfii i Waszyngtonu była niezapomnianym przeżyciem. Wybrałam ofertę Laurazji ponieważ wycieczka miała formułę trekkingu i była “zwyczajna”, pozwalająca na lepsze poczucie miejsca i życia tam – podróżowanie metrem, chodzenie pieszo, jedzenie na ulicy. Rozsądna cena i warunki finansowania też były atutem. No i bardzo pasował mi termin – taki prezent na urodziny 🙂 To była bardzo intensywna podróż, bardzo wymagająca fizycznie, dodatkowo przez to, że mieliśmy wyjątkowo wysokie temperatury jak na przełom października i listopada. Tzw. atrakcje były dość dobrze wyselekcjonowane, ale może można by dać Uczestnikom więcej swobody w wyborze tych atrakcji i zaproponować opcje. Nasza Przewodniczka bardzo ciekawie opowiadała o NY. Przystanek w Filadelfii był zgrabnie “wpasowany” w przejazd z NY do Waszyngtonu. W Waszyngtonie ilość muzeów do zwiedzenia w jeden dzień była wg mnie za duża – myślę, że można wyraźnie zaproponować opcje. Kapitol jest oczywiście “must-see” i było wspaniale wokół Kapitolu i wewnątrz. Co do organizacji dnia, przy całodziennym chodzeniu po mieście przydałby się przystanek między rannym wyjściem z hotelu a południem na porządne drugie śniadanie, choćby na ulicy. Pamiętam, że do godz. 11 mieliśmy już za sobą ok 2,5 h chodzenia i potrzebowaliśmy kanapki i kawy :-). Ogólnie było świetnie, bardzo chciałam pojechać do NY i to był mój główny cel. Mieliśmy bardzo dobrą atmosferę, grupa była raczej zgrana, było bardzo wesoło i dużo śmiechu 🙂 Już poleciłam wyjazdy Laurazji wielu znajomym.

Anna, wrzesień 2018.

Wyprawa b.dobrze zorganizowana. Zobaczyliśmy najważniejsze, najciekawsze miejsca, klimat miasta, jego wyjątkowość. Szybkie tempo ale dzięki temu tak wiele udało się zobaczyć w tak krótkim czasie. Dla mnie za krótkim bo zabrakło czasu na kilka ważnych obiektów choćby Muzeum Guggenheima czy Most Brookliński. Rewelacyjna opieka Katarzyny Ogińskiej, która świetnie organizowała cały pobyt i wszystkie problemy rozwiązywała błyskawicznie i dyskretnie. Nie spotkałam dotychczas pilota tak miłego, dowcipnego, kompetentnego i tak uroczego. Po prostu super!

Mirosława, wrzesień 2018.

To była piękna wyprawa z ciekawym programem i doskonałą pilotką jaka była Kasia. Program zrealizowałyśmy w 100 % a na naszą prośbę był powiększony o więcej. W życiu nie zwiedziłam tyłu ciekawych miejsc w tak krótkim czasie. Było i trudno i wspaniałe a wspomnienia są żywe do dziś.

Aurelia, kwiecień 2018.

Ciekawa, zróżnicowana i obfita w istotne obiekty trasa. Jest pozostawiony czas na zaspokojenie swoich własnych zainteresowań (muzea, inne rejony miasta, wydarzenia kulturalne).

Małgorzata, kwiecień 2018.

Trasa super, pilot jeszcze lepszy.

Ireneusz, październik 2017

Wyjazd bardzo ciekawy, trasa intensywna ale przez to różnorodna. Maciek i Kasia fajnie oprowadzali, dzięki ich zapałowi udało nam się zobaczyć bardzo dużo obiektów.

Joanna, kwiecień 2017.

Polecam wszystkim znajomym NY z Maciejem, primo – nie da się tego zrobić w takiej ilości i czasie samemu, secundo – Maciej jest przesympatycznym człowiekiem , fachowcem – wyjazd z nim jest pozbawiony niepotrzebnego stresu.

Agnieszka, kwiecień 2017.

Jesteś zainteresowany naszą wyprawą?

Zapisz się Zapytaj Zadzwoń+48 502 204 297
Zamknij x

  Imię i nazwisko (wymagane)

  Adres email (wymagane)

  Numer telefonu

  Tytuł wiadomości

  Wiadomość

   Imię i nazwisko (wymagane)

   Adres email (wymagane)

   Numer telefonu

   Tytuł wiadomości

   Wiadomość

   x