TRASA

wyspa Teneryfa: El Medano – Góry Anaga – plaża Teresitas – Los Gigantes – Masca – Los Cristianos – La Laguna – winnica Monje – Vilaflor – Park Narodowy Teide – La Orotava – Puerto de la Cruz – Candelaria – Santa Cruz; wyspa La Gomera: Hermigua – El Cedro – Park Narodowy Garajonay – szczyt Garajonaj – Agulo – Valle Gran Rey – San Sebastian

Dostępne terminy

10 dni: cały rok - wyjazd na zamówienie Cena: dla 4 osób: 3.900 zł od osoby
10 dni: cały rok - wyjazd na zamówienie Cena: dla 6 osób: 3.500 zł od osoby
10 dni: cały rok - wyjazd na zamówienie Cena: dla 8 osób: 3.100 zł od osoby

atuty wyjazdu

  • wyjazd realizowany na zamówienie dla minimum 4 osób
  • podróż komfortowym samochodem typu van na całej trasie
  • odwiedzimy miasteczka i wioski poza głównymi szlakami turystycznymi
  • powędrujemy mało znanymi trasami w niesamowitych Górach Anaga
  • dla chętnych wejście na najwyższy szczyt Hiszpanii - El Teide
  • poznamy historię wyspy oraz lokalną kuchnię i zwyczaje
  • dla chętnych aktywny wypoczynek (skutery wodne, nurkowanie, surfing, itp.)

AUTOR PROGRAMU

Jarosław Czakański

Teneryfa jest największą i zarazem najbardziej zróżnicowaną wyspą w całym archipelagu Wysp Kanaryjskich. Jej terytorium przecinają góry i doliny ze wspaniałymi krajobrazami wulkanicznymi. Podczas wyjazdu odwiedzimy małe klimatyczne miasteczka z ciekawą architekturą, poznamy lokalną kulturę, spróbujemy kanaryjskiego wina, zobaczymy niesamowite wybrzeże, zarówno to piaszczyste, jak i olbrzymie klify schodzące prosto do Oceanu Atlantyckiego. Poznamy niepowtarzalny Park Narodowy Teide z najwyższym szczytem całej Hiszpanii, dodatkowo dla chętnych będzie możliwość skorzystania z wielu dodatkowych atrakcji (nurkowanie, surfing, skutery wodne, itp.) Wszystko to da nam pełny obraz tej niesamowitej wyspy. Na koniec przepłyniemy promem na niewielką La Gomerę, która odkryje przed nami wiele fantastycznych cudów natury. Do tego spokój i izolacja od masowej turystyki pozwolą nam w pełni zrelaksować się przed powrotem do Polski.

Dzień 1 Przelot z Polski na Teneryfę i zakwaterowanie w apartamentach w klimatycznym El Medano na południu wyspy. Wspólny spacer po okolicy, kolacja i nocleg.

Dzień 2 Po śniadaniu przejazd w malownicze Góry Anaga, spacer (trasa w zależności od upodobań i możliwości uczestników). Popołudnie spędzimy na jednej z piękniejszych plaż na wyspie – Las Teresitas. Nocleg w El Medano.

Dzień 3 Po śniadaniu przejazd w stronę majestatycznych klifów Los Gigantes (możliwość krótkiego rejsu w poszukiwaniu delfinów). Następnie wizyta w pięknie położonej wiosce Masca w Górach Teno. Wieczorem przejazd do Los Cristianos, spacer po promenadzie. Nocleg w El Medano, dla chętnych nocne wejście na najwyższy szczyt Teneryfy i całej Hiszpanii - Teide.

Dzień 4 Rano czas wolny. Następnie przejazd do jednej z lokalnych winnic na degustację i poczęstunek. Popołudnie to spacery po starej stolicy, czyli uniwersyteckiej La Lagunie, która słynie ze wspaniałej architektury, licznych kawiarni i restauracji. Nocleg w El Medano.

Dzień 5 Po śniadaniu przejazd w stronę Parku Narodowego Teide. Po drodze krótki postój w najwyżej położonej wiosce na Teneryfie – Vilaflor. Następnie przejazd do parku i liczne postoje na punktach widokowych. Popołudnie spędzimy w sąsiadujących ze sobą miastach na północy Teneryfy – La Orotava i Purto de la Cruz. Powrót na nocleg do El Medano.

Dzień 6 Rano dla chętnych możliwość skorzystania z licznych morskich atrakcji wyspy - nurkowanie, skutery wodne, surfing. Następnie przejazd przez Candelarię, gdzie zobaczymy Bazylikę Matki Boskiej patronki Wysp Kanaryjskich, do stolicy Teneryfy - tętniącego życiem Santa Cruz. Nocleg w El Medano.

Dzień 7 Czas wolny, następnie przeprawa promem na La Gomerę i przejazd do apartamentów. Po drodze postój przy kilku punktach widokowych. Wieczorny spacer po okolicy i kolacja.

Dzień 8 Po śniadaniu całodzienna wycieczka po wyspie. Zobaczymy między innymi niesamowity las wawrzynowy El Cedro, wejdziemy na jeden ze szlaków w Parku Narodowym Garajonay, zdobędzimy najwyższy szczyt wyspy Garajonay (wys. prawie 1.500 m n. p. m. - spacer 30 minut z parkingu), gdzie przy dobrej pogodzie zobaczymy Teneryfę z majestatycznym szczytem Teide w tle. Odwiedzimy także klimatyczne Agulo oraz zajrzymy do Valle Gran Rey. Nocleg na Gomerze.

Dzień 9 Czas wolny na spacery (w zależności od upodobań i kondycji uczestników) lub odpoczynek na jednej z plaż. Nocleg na Gomerze.

Dzień 10 Przeprawa promem na Teneryfę, następnie przejazd na lotnisko i powrót do Polski.

Wyjazd realizuje Jarosław Czakański - Polak mieszkający na Teneryfie, wieloletni pilot Klubu Laurazja. Wszystkich zainteresowanych prosimy o bezpośredni kontakt: jaroslaw.czakanski@laurazja.pl

Podana cena obejmuje przejazdy komfortowym samochodem typu van na całej trasie, noclegi w wynajętych apartamentach, ubezpieczenie KL + NNW oraz opiekę i przewodnictwo doświadczonego pilota - Polaka mieszkającego na stałe na Wyspach Kanaryjskich.

Podana cena nie obejmuje biletu lotniczego na Teneryfę (koszt lotu z Polski to około 1.000 zł od osoby), wyżywienia i wydatków własnych (minimum ok. 30 EUR na dzień od osoby), dodatkowych atrakcji (np. rejs w Los Gigantes - ok. 30 EUR od osoby, nurkowanie, surfing, skutery wodne itp.).

Jarosław Czakański

Jarosław Czakański (ur. 1982) absolwent Wydziału Nauk o Ziemi Uniwersytetu Śląskiego i chorzowskiego “Słowaka”, geograf z wykształcenia i zamiłowania. W latach 2010-16 mieszkał w różnych krajach Azji Południowo-Wschodniej (m. in. Filipiny, Indonezja, Sri Lanka). Obecnie jeden z najlepszych polskich pilotów po tym rejonie świata. Czytaj więcej...

Jesteś zainteresowany naszą wyprawą?

Zapisz się Zapytaj Zadzwoń+48 513 933 413

Relacje z wypraw w region

Zobacz więcej

Książki o regione

Zobacz więcej

W Leksykonie o regionie

Zobacz więcej
Zamknij x

Imię i nazwisko (wymagane)

Adres email (wymagane)

Numer telefonu

Tytuł wiadomości

Wiadomość

Imię i nazwisko (wymagane)

Adres email (wymagane)

Numer telefonu

Tytuł wiadomości

Wiadomość

x