TRASA

El Medano – Góry Anaga – plaża Teresitas – Los Gigantes – Masca – Los Cristianos – La Laguna – Winnica Monje – Vilaflor – Park Narodowy Teide – La Orotava – Puerto de la Cruz – Candelaria – Santa Cruz

Dostępne terminy

8 dni: cały rok - wyjazd na zamówienie Cena: dla 4 osób: 2.500 zł od osoby
8 dni: cały rok - wyjazd na zamówienie Cena: dla 6 osób: 2.150 zł od osoby
8 dni: cały rok - wyjazd na zamówienie Cena: dla 8 osób: 1.800 zł od osoby

atuty wyjazdu

  • wyjazd realizowany na zamówienie dla minimum 4 osób
  • podróż komfortowym samochodem typu van na całej trasie
  • odwiedzimy miasteczka i wioski poza głównymi szlakami turystycznymi
  • powędrujemy mało znanymi trasami w niesamowitych Górach Anaga
  • dla chętnych wejście na najwyższy szczyt Hiszpanii - El Teide
  • poznamy historię wyspy oraz lokalną kuchnię i zwyczaje
  • dla chętnych aktywny wypoczynek (skutery wodne, nurkowanie, surfing, itp.)

AUTOR PROGRAMU

Jarosław Czakański

Teneryfa jest największą i zarazem najbardziej zróżnicowaną wyspą w całym archipelagu Wysp Kanaryjskich. Jej terytorium przecinają góry i doliny ze wspaniałymi krajobrazami wulkanicznymi. Podczas wyjazdu odwiedzimy małe klimatyczne miasteczka z ciekawą architekturą, poznamy lokalną kulturę, spróbujemy kanaryjskiego wina, zobaczymy niesamowite wybrzeże, zarówno to piaszczyste, jak i olbrzymie klify schodzące prosto do Oceanu Atlantyckiego. Poznamy niepowtarzalny Park Narodowy Teide z najwyższym szczytem całej Hiszpanii, dodatkowo dla chętnych będzie możliwość skorzystania z wielu dodatkowych atrakcji (nurkowanie, surfing, skutery wodne, itp.) Wszystko to da nam pełny obraz tej niesamowitej wyspy.

Dzień 1 Przelot z Polski na Teneryfę i zakwaterowanie w apartamentach w klimatycznym El Medano na południu wyspy. Wspólny spacer po okolicy, kolacja i nocleg.

Dzień 2 Po śniadaniu przejazd w malownicze Góry Anaga, spacer (trasa w zależności od upodobań i możliwości uczestników). Popołudnie spędzimy na jednej z piękniejszych plaż na wyspie – Las Teresitas. Nocleg w El Medano.

Dzień 3 Po śniadaniu przejazd w stronę majestatycznych klifów Los Gigantes (możliwość krótkiego rejsu w poszukiwaniu delfinów). Następnie wizyta w pięknie położonej wiosce Masca w Górach Teno. Wieczorem przejazd do Los Cristianos, spacer po promenadzie. Nocleg w El Medano, dla chętnych nocne wejście na najwyższy szczyt Teneryfy i całej Hiszpanii - Teide.

Dzień 4 Rano czas wolny. Następnie przejazd do jednej z lokalnych winnic na degustację i poczęstunek. Popołudnie to spacery po starej stolicy, czyli uniwersyteckiej La Lagunie, która słynie ze wspaniałej architektury, licznych kawiarni i restauracji. Nocleg w El Medano.

Dzień 5 Po śniadaniu przejazd w stronę Parku Narodowego Teide. Po drodze krótki postój w najwyżej położonej wiosce na Teneryfie – Vilaflor. Następnie przejazd do parku i liczne postoje na punktach widokowych. Popołudnie spędzimy w sąsiadujących ze sobą miastach na północy Teneryfy – La Orotava i Purto de la Cruz. Powrót na nocleg do El Medano.

Dzień 6 Rano dla chętnych możliwość skorzystania z licznych morskich atrakcji wyspy - nurkowanie, skutery wodne, surfing. Następnie przejazd przez Candelarię, gdzie zobaczymy Bazylikę Matki Boskiej patronki Wysp Kanaryjskich, do stolicy Teneryfy - tętniącego życiem Santa Cruz. Nocleg w El Medano. 

Dzień 7-8 Czas wolny. Następnie przejazd na lotnisko i powrót do Polski.

Wyjazd realizuje Jarosław Czakański - Polak mieszkający na Teneryfie. Wszystkich zainteresowanych prosimy o bezpośredni kontakt: jaroslaw.czakanski@laurazja.pl
Podana cena obejmuje przejazdy komfortowym samochodem typu van na całej trasie, noclegi w wynajętych apartamentach, ubezpieczenie KL + NNW oraz opiekę i przewodnictwo doświadczonego pilota - Polaka mieszkającego na stałe na Wyspach Kanaryjskich. Podana cena nie obejmuje biletu lotniczego na Teneryfę (koszt lotu z Polski to około 1.000 zł od osoby), wyżywienia i wydatków własnych (minimum ok. 30 EUR na dzień od osoby), dodatkowych atrakcji (np. rejs w Los Gigantes - ok. 30 EUR od osoby, nurkowanie, surfing, skutery wodne itp.).

Jarosław Czakański

Jarosław Czakański (ur. 1982) absolwent Wydziału Nauk o Ziemi Uniwersytetu Śląskiego i chorzowskiego “Słowaka”, geograf z wykształcenia i zamiłowania. W latach 2010-16 mieszkał w różnych krajach Azji Południowo-Wschodniej (m. in. Filipiny, Indonezja, Sri Lanka). Obecnie jeden z najlepszych polskich pilotów po tym rejonie świata. Czytaj więcej...

Jesteś zainteresowany naszą wyprawą?

Zapisz się Zapytaj Zadzwoń+48 513 933 413

Relacje z wypraw w region

Zobacz więcej

Książki o regione

Zobacz więcej

W Leksykonie o regionie

Zobacz więcej
Zamknij x

Imię i nazwisko (wymagane)

Adres email (wymagane)

Numer telefonu

Tytuł wiadomości

Wiadomość

Imię i nazwisko (wymagane)

Adres email (wymagane)

Numer telefonu

Tytuł wiadomości

Wiadomość

x