TRASA

główne miejsca i obiekty na trasie wycieczki: Bieszczadzki Park Narodowy, Jezioro Solińskie, Przemyśl, Krosno, Sanok, Rymanów Zdrój, Krasiczyn, Kalwaria Pacławska, arboretum w Bolestraszycach.

Dostępne terminy

10 dni: Cena: 2.250 zł

atuty wyjazdu

 • wycieczka samochodami osobowymi w małej grupie 6-9 osób
 • zwiedzanie wybranych fortów Twierdzy Przemyśl – obok twierdz w Verdun i Antwerpii trzeciej największej twierdzy pierścieniowej w Europie o obwodzie zewnętrznym ok. 45 km
 • całodniowa wycieczka na połoniny w Bieszczadzkim Parku Narodowym, a dla chętnych wyjście na najwyższy szczyt Bieszczadów - Tarnicę (wys. 1.346 m n.p.m.)
 • zwiedzanie zamku w Krasiczynie oraz cerkwi obronnej w Posadzie Rybotyckiej
 • opowieść o I wojnie światowej na terenie Galicji i ofensywie gorlickiej
 • poznamy tradycyjną kuchnię galicyjską, a także bieszczadzką - proziaki ze smalczykiem, pielmieni oraz wszelkie rodzaje pierogów. W Przemyślu odwiedzimy restaurację, której wystrój i menu nawiązują do powieści Jaroslava Haszka „Przygody Dobrego Wojaka Szwejka”

AUTOR PROGRAMU

Maciej Szkółka

Zapraszamy na wycieczkę objazdową po południowo-wschodnich kresach. Podróż po Ziemi Przemyskiej uświadamia różnorodność kultury dawnej Polski. Zobaczymy kościoły, cerkwie, synagogi i kirkuty, czyli cmentarze żydowskie. Zwiedzimy Przemyśl z jego fortami, kościołami i podziemną trasą turystyczną, a także Krosno i Rymanów Zdrój. Poznamy pionierów światowego przemysłu naftowego, który swoje pierwsze kroki stawiał w Bóbrce pod Krosnem. W Sanoku zobaczymy Galerię Zdzisława Beksińskiego i największy skansen w Polsce. Odwiedzimy kilka zamków, z których najsłynniejszym jest zamek w Krasiczynie, a także Kalwarię Pacławską i arboretum w Bolestraszycach. Spędzimy 3 dni w Bieszczadach, gdzie czeka nas całodzienna wycieczka po górach w Bieszczadzkim Parku Narodowym i przejazd kolejką leśną na trasie Majdan – Balnica. Poszukamy również pozostałości dawnych łemkowskich wsi. Zobaczymy Jezioro Solińskie i zamoczymy nogi w Sanie. Czeka nas ciekawa przygoda tam, gdzie biesy mówią dobranoc. Wszak ziemia, którą nazywamy kresami Polski przez całe stulecia leżała w jej centrum.
Autorem trasy i głównym pilotem jest Maciej Szkółka.

Początek wycieczki w Przemyślu – zbiórka od godz. 20.00. Dla zainteresowanych zorganizujemy transport z Krakowa. Wyjazd lipcowy można połączyć z wycieczką: Ściana wschodnia – od Zamościa do Białowieży w dniach 10-19 lipca.

W chwili obecnej możemy podać tylko ogólny plan wycieczki w formie powyższego opisu ze względu na brak wytycznych, w jaki sposób i według jakich zasad biura podróży będą mogły pracować i organizować wyjazdy. Dokładny program wycieczki dzień po dniu zostanie podany przed jej rozpoczęciem.

Cena obejmuje: ubezpieczenie od rezygnacji z wyjazdu z powodu zachorowania na COVID-19 lub inną chorobę; ubezpieczenie NNW; 8 noclegów w hotelach lub w gospodarstwach agroturystycznych; przejazdy samochodami osobowymi; przejazd Bieszczadzką Kolejką Leśną; bilety wstępu do zwiedzanych obiektów (ok. 280 zł); koszty lokalnych przewodników w zamkach w Sanoku i Krasiczynie, muzeach Ziemi Przemyskiej oraz Dzwonów i Fajek w Przemyślu, skansenie w Sanoku, Muzeum Przemysłu Naftowego i Gazowniczego w Bóbrce; opiekę doświadczonego pilota; koszty organizacyjne; podatek VAT.

Cena nie obejmuje wyżywienia.

Maciej Szkółka

Maciej Szkółka (ur. 1990), absolwent Instytutu Judaistyki i Instytutu Rosji i Europy Wschodniej Uniwersytetu Jagiellońskiego, od 2010 roku licencjonowany pilot wycieczek. Czytaj więcej...

Jesteś zainteresowany naszą wyprawą?

Zapisz się Zapytaj Zadzwoń+48 502 204 297

Relacje z wypraw w region

Zobacz więcej

Książki o regione

Zobacz więcej

W Leksykonie o regionie

Zobacz więcej
Zamknij x

  Imię i nazwisko (wymagane)

  Adres email (wymagane)

  Numer telefonu

  Tytuł wiadomości

  Wiadomość

   Imię i nazwisko (wymagane)

   Adres email (wymagane)

   Numer telefonu

   Tytuł wiadomości

   Wiadomość

   x