Brama Torii, Miyajima

Japonia – to co najważniejsze

Wycieczka z pilotką japonistką

Japonia – to co najważniejsze
Termin: Czas: liczba osób: Koszt:
08.09 - 22.09.2024
15 dni 6-12 6.600 zł + 2.120 USD + bilet lotniczy
  • Ostatnie Miejsca
Zapisz się

zwiedzanie z wykładowczynią języka i kultury japońskiej, doświadczonym pilotem i autorem programu
Nikkō - tradycyjny ryokan z kąpielą w gorących źródłach i uroczystą kolacją w cenie
wszystkie koszty walutowe oprócz wyżywienia zawarte są w cenie
Osaka - tętno miasta, smaki Japonii, zakupy
Himeji - najpiękniejszy zamek samurajski, zachowany w oryginale
ultranowoczesne Tokio - Akihabara i Odaiba, pełne tradycji i historii: Asakusa Sensōji, Meiji Jingū
zabytki z listy UNESCO - Kioto, Nara, Hiroshima

Trasa wyprawy: Tokio - Himeji - Miyajima - Hiroshima - Kioto - Osaka - Nara - Nikko - Tokio

Celem wyjazdu jest poznanie i doświadczenie najciekawszych miejsc Japonii - tych opisanych w większości przewodników i znanych jako absolutne „MUST”. Adresowany jest do ludzi chcących naprawdę dużo zobaczyć. Program jest tak skonstruowany, aby podróżując szybkimi shinkansenami oraz podczas długich spacerów, zobaczyć nie tylko wspaniałe świątynie, zamki i pałace ale także japońską codzienność z bliska. Zdecydowanie polecamy także otwartość na odmienną kuchnię i zasmakowanie Japonii - nie tylko wyśmienitych sushi, ale także w całej gamie innych potraw.
Dziś znamy Japonię jako Kraj Kwitnącej Wiśni - poza specjalistami jednak mało kto wie, że niegdyś symbolem wiosny w Japonii była raczej śliwa. W lutym zwiedzamy Japonię poza sezonem, kiedy ruch turystyczny nie jest nasilony i nie tylko mamy więcej przestrzeni dla siebie, ale także szansę na wejście w świat prawdziwie japońskiej estetyki - zaczynają wtedy bowiem kwitnąć śliwy, od stuleci opiewane przez japońskich poetów.

AUTOR PROGRAMU: Aleksandra Szczechla

* Zwiedzanie z wykładowczynią języka i kultury japońskiej UJ - Klub Laurazja zastrzega sobie, że w wypadkach losowych pilot może ulec zmianie.

Dzień 1-2 Przelot do Tokio przez jedno z europejskich lub azjatyckich lotnisk, zakwaterowanie w hotelu i odpoczynek. Spacer do gwarnej, otoczonej uliczkami straganów świątyni Sensōji w Asakusa, uznawanej za jeden z najbarwniejszych reliktów przeszłości w dzisiejszej stolicy Japonii. Tutaj możliwość zaopatrzenia się w tradycyjne japońskie suweniry (wachlarze, miecze, yukaty etc.) W razie późnego przylotu wieczorny spacer po mieście. Nocleg w hotelu.

Dzień 3 Zwiedzamy Tokio - miasto o bogatej historii, lecz urzekające również swym nowoczesnym obliczem. Otoczona parkiem świątynia Meiji Jingu - to pełne dostojeństwa mauzoleum cesarza Meiji oraz jego małżonki. Wieczorem wycieczka na drugi biegun, czyli Odaibę - miasto przyszłości. Nocleg w Tokio.

Dzień 4 Kolejnego dnia lokalnymi środkami transportu przeniesiemy się w czasie do pierwszego w Japonii siogunatu z XII wieku – Kamakury. Zobaczymy buddyjskie świątynie: dawne centrum zen – klasztor Kenchōji oraz wolno stojący brązowy posąg Wielkiego Buddy, który niegdyś stał pod dachem, lecz po potężnym tsunami kilka wieków temu, z obiektu kultu sam stał się świątynią. Po drodze zobaczymy świątynię rodową siogunów Minamoto, czyli świątynię boga wojny Tsurugaoka Hachimangū. Po drodze czas na zakupy pamiątek i coś pysznego na malowniczej, handlowej uliczce w pobliżu stacji kolejowej. Nocleg w Tokio.

Dzień 5 Przejazd shinkansenem do Hiroshimy z przystankiem w Himeji. Zwiedzamy najpiękniej zachowany samurajski zamek Białej Czapli (UNESCO), jemy lunch, ponowny przejazd shinkansenem i nocleg w Hiroshimie.

Dzień 6 Całodzienna wycieczka na bajeczną wyspę-sanktuarium Miyajima z najbardziej znaną, wzniesioną na palach na wodzie, świątynią Itsukushima. Później do wyboru - spacer po wyspie i jej niezliczonych świątyniach lub wycieczka na górę Misen. Wspólne zdjęcia z żarłocznymi/ślicznymi danielami. Nocleg w Hiroshimie.

Dzień 7 Dzień zadumy i refleksji w Muzeum i Park Pokoju w Hiroshimie. Po południu przejazd do Kioto i wieczorny spacer po klimatycznych uliczkach. Na niektórych z nich zakazano fotografowania, ale co zobaczymy to nasze. Nocleg w Kioto.

Dzień 8 Zabytki starej stolicy Kioto - odwiedzimy między innymi Złoty Pawilon oraz świątynię spokojnego smoka - czyli znaną ze swego zenistycznego ogrodu Ryoanji. Lunch w centrum i po południu wycieczka do zachodniej części starej stolicy - Arashiyamy.

Dzień 9 Całodzienna wycieczka do Osaki. Zwiedzanie miasta - zamek Osaka-jō oraz miasto z lotu ptaka z platformy widokowej jednego z osakańskich wieżowców. Spacer po barwnej i gwarnej dzielnicy Namba. Dla chętnych możliwość doświadczenia rozkoszy podniebienia w wykonaniu osakańskich mistrzów. Nocleg w Kioto.

Dzień 10 Całodzienna wycieczka pociągiem do Nary. Wielki Budda w Tōdaiji oraz rodowa świątynia Fujiwarów - Kasuga Taisha. Nocleg w Kioto.

Dzień 11 Rano, dla chętnych, dalsze zwiedzanie Kioto – np. świątynia Kiyomizudera ze słynnym drewnianym tarasem widokowym. Kilkugodzinny przejazd shinkansenami do Nikkō. Kąpiel w gorących źródłach i nocleg w Nikkō.

Dzień 12 Zwiedzanie mauzoleum Tokugawy Ieyasu - Nikko Tōshōgū oraz malowniczej okolicy. Świeże górskie powietrze i bogata historia oraz lokalne przysmaki będą niezapomnianym wspomnieniem. Późnym popołudniem przejazd i nocleg w Tokio.

Dzień 13-14 Zwiedzanie Tokio - rzut oka na bezkresne miasto z platformy widokowej jednego z tokijskich wieżowców (Sky Tree). Odwiedzimy też świątynię Sengakuji z cmentarzem wiernych wasali - 47 roninów upamiętnionych w filmie z Keanu Reevesem - sprawdzimy jak to naprawdę było. Czas na zakupy w Akihabarze etc. Nocleg w Tokio.

Dzień 15 Powrót do Polski.

* Zwiedzanie z wykładowczynią języka i kultury japońskiej UJ - Klub Laurazja zastrzega sobie, że w wypadkach losowych pilot może ulec zmianie.

Umowa obejmuje: koszty złotówkowe – ubezpieczenie NNW i KL + CP;  opieka doświadczonego pilota; przejazdy koleją na terenie Japonii;  koszty organizacyjne w Polsce; podatki na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny oraz Fundusz Pomocowy COVID19; podatek VAT; koszty walutowe – przejazdy grupowe na terenie Japonii (autobusy, promy); noclegi (hotele klasy turystycznej i wyższej – pokoje 2 osobowe); koszty wstępów do obiektów na trasie (ok. 200 USD), koszty organizacyjne podczas wyprawy.

Umowa nie obejmuje: biletu lotniczego do Japonii; wyżywienia (ok. 30 USD na dzień); kosztów obowiązkowych testów na COVID-19 jeśli będą one wymagane przez linie lotnicze lub władze Japonii w czasie wyprawy. W Japonii nie ma zwyczaju wręczania napiwków.

* Zwiedzanie z wykładowczynią języka i kultury japońskiej UJ - Klub Laurazja zastrzega sobie, że w wypadkach losowych pilot może ulec zmianie.

Anna Trzaska

Anna Trzaska (ur. 1982). Ukończyła studia na Wydziale Polonistyki oraz w Zakładzie Japonistyki i Sinologii Uniwersytetu Jagiellońskiego. Od 2010 roku związana z Muzeum Sztuki i Techniki Japońskiej Manggha - przez przeszło 5 lat jako koordynatorka wydarzeń artystycznych i edukacyjnych, obecnie jako lektor oraz współautorka programu nauczania języka japońskiego.

Czytaj więcej

Aleksandra Szczechla

Aleksandra Szczechla, absolwentka chorzowskiego "Słowaka", japonistka z zamiłowania i zawodu - od 1996 roku pracuje w Zakładzie Japonistyki i Sinologii Uniwersytetu Jagiellońskiego. W 2005 roku obroniła doktorat z literatury japońskiej. Uczy języka, tłumaczeń, prowadzi wykłady z literatury i kultury Japonii. Spędziła w Japonii w sumie kilka lat - studiując, pracując i podróżując. W czasie wolnym od zajęć uczelnianych jest aktywnym tłumaczem i pilotem turystycznym.

Czytaj więcej

Image
Image
Image
Image
Image
Image
Image
Image
Image
Image
Image
Image
Image
Image
Image
Image
Image
Image
Image
Image
Image
Image
Image
Image
Image
Image