Piloci

Poznaj nasz zespół!

Jesteśmy grupą zawodowych pilotów. Znamy regiony i kraje, po których Was prowadzimy, bo najczęściej podróżujemy po nich od wielu lat.
Cenimy wiedzę merytoryczną, którą podczas wypraw chcemy się z Wami dzielić.
Każda młoda osoba, która staje się członkiem naszego zespołu jest starannie przygotowywana do prowadzenia wyjazdów przez doświadczonych kolegów.
W Klubie Laurazja stawiamy na kompetentnych ludzi, unikając pilotów z przypadku.

Janusz Dubiel

Janusz Dubiel

Janusz Dubiel (ur. 1973). Absolwent chorzowskiego "Słowaka".  Z zawodu ekonomista i pedagog, z zamiłowania podróżnik i żeglarz. Absolwent Uniwersytetu Ekonomicznego w Katowicach. Pracuje jako nauczyciel w I LO im. J. Słowackiego w Chorzowie. Od ponad dekady organizuje, koordynuje i prowadzi obozy narciarskie i żeglarskie w Polsce i Europie. Pilot i przewodnik wyjazdów po Europie, ale jego prawdziwą pasją stały się wyjazdy do Ameryki Północnej i Stanów Zjednoczonych.

Czytaj więcej
Piotr Orechwo

Piotr Orechwo

Piotr Orechwo alias Pedro (ur. 1976), absolwent chorzowskiego "Słowaka".  Od najmłodszych lat zafascynowany przygodą w podróży. Po wojażach za jeden uśmiech autostopem po Europie, od 1992 r. regularnie odwiedza subkontynent indyjski. Efektem było wstąpienie w grono studentów kulturoznawstwa ze specjalizacją indologiczną na Uniwersytecie Warszawskim. Poza nauką sanskrytu i tamilskiego, studiował język hindi w Agrze na półrocznym stypendium językowym. Studia udało mu się ukończyć, między jedną podróżą, a kolejną. Od 1997 r.

Czytaj więcej

Katarzyna Ogińska-Siedlak

Katarzyna Ogińska-Siedlak (ur.1991). Absolwentka chorzowskiego "Słowaka", Politechniki Opolskiej oraz Śląskiej. Z wykształcenia architekt, z powołania podróżnik. Sezonowo żeglarz i wspinacz. Uczestniczka i organizatorka wielu wypraw krajoznawczych w najbardziej egzotyczne miejsca na Ziemi. Zafascynowana ludźmi, architekturą i przyrodą całego świata. Osiemnaste urodziny świętowała na przełęczy Khardung La w Himalajach. Od tego czasu stanęła już na czterech z siedmiu kontynentów, przemierzając trasy od Wietnamu po zachodnie wybrzeże Stanów Zjednoczonych i od Laponii po Madagaskar.

Czytaj więcej
Rysiu Kurak

Rysiu Kurak

Rysiu „Ricky” Kurak (ur. 1972), absolwent chorzowskiego „Słowaka”, Politechniki Śląskiej w Gliwicach i kilku szkół australijskich. Korpo-szczur do 2009 roku. Stara się odwiedzać miejsca, którymi większość ludzi nie jest zainteresowana. Zwiedzając nowe miasta najpierw idzie standardowym szlakiem turystycznym, a potem z premedytacją gubi się w zaułkach. Tylko tam widać prawdziwe życie. Ukochał Azję, w której spędził w sumie kilka lat podróżując i prowadząc grupy,  oraz Australię, w której mieszkał przez lat 7.

Czytaj więcej

Katarzyna Kowalska

Katarzyna Kowalska (ur. 1983) absolwentka psychologii na Uniwersytecie Śląskim w Katowicach, absolwentka Uniwersytetu Ludowego Rzemiosła Artystycznego w Woli Sękowej. Przewodniczka beskidzka, pilotka wycieczek, ale przede wszystkim współtwórczyni Klubu Podróżników Namaste w Katowicach. Prowadziła trekkingi w Himalajach ( Annapurna Base Camp, dookoła Manaslu, w dolinie Langtangu, w rejonie Mount Everestu i w Sikkimie oraz wyprawy trampingowe po Maroko.

Czytaj więcej

Anna Trzaska

Anna Trzaska (ur. 1982). Ukończyła studia na Wydziale Polonistyki oraz w Zakładzie Japonistyki i Sinologii Uniwersytetu Jagiellońskiego. Od 2010 roku związana z Muzeum Sztuki i Techniki Japońskiej Manggha - przez przeszło 5 lat jako koordynatorka wydarzeń artystycznych i edukacyjnych, obecnie jako lektor oraz współautorka programu nauczania języka japońskiego.

Czytaj więcej

Maciej Kołodziejczyk

Maciej Kołodziejczyk (ur. 1974) absolwent chorzowskiego "Słowaka", Uniwersytetu Jagiellońskiego oraz Uniwersytetu Ekonomicznego w Krakowie, doktor geografii. Paszport otrzymał w 1992 roku, od tego czasu podróżuje po Europie, Azji, Afryce i Ameryce Północnej. W 1994 roku dotarł drogą lądową do Nepalu przez Turcję, Iran, Pakistan i Indie. Odbył liczne górskie wyprawy trekkingowe po Karpatach, Alpach i Himalajach Nepalu. Nurkował w Morzu Śródziemnym, Czerwonym i Andamańskim. Od roku 2000 organizuje i prowadzi wyprawy krajoznawcze.

Czytaj więcej

Katarzyna Gapska

Katarzyna Gapska (ur. 1983), absolwentka Szkoły Głównej Handlowej na kierunkach Stosunki Międzynarodowe i  europeistyka, z zawodu ekonomista oraz szkoleniowiec. Od 2014 roku doktor nauk ekonomicznych, wykładowca  zarządzania oraz systemów jakościowych w obszarze produkcji. Od lat jej dwie największe pasje to fotografia oraz podróże, które często łączy ze sobą. Ukończyła dodatkowe kursy fotografii, aby jeszcze lepiej udokumentować wyjazdy.

Czytaj więcej

Aleksandra Szczechla

Aleksandra Szczechla (ur. 1972). Absolwentka chorzowskiego "Słowaka". Japonistka z zamiłowania i zawodu - od 1996 roku pracuje w Zakładzie Japonistyki i Sinologii Uniwersytetu Jagiellońskiego. W 2005 roku obroniła doktorat z literatury japońskiej. Uczy języka, tłumaczeń, prowadzi wykłady z literatury i kultury Japonii. Spędziła w Japonii w sumie około trzech lat - studiując, pracując i podróżując. W czasie wolnym od zajęć uczelnianych oraz matkowania trójce łapserdaków jest aktywnym tłumaczem i pilotem turystycznym.

Czytaj więcej

Maciej Szkółka

Maciej Szkółka (ur. 1990), absolwent Instytutu Judaistyki i Instytutu Rosji i Europy Wschodniej Uniwersytetu Jagiellońskiego, od 2010 roku licencjonowany pilot wycieczek. Człowiek, który porzucił pracę w korporacji I postanowił na rok zamieszkać na Islandii. Począwszy od 2014 roku silnie związany z Gruzją i Armenią, wcześniej z Krymem. Zawsze ciekawy świata. Uważa, że na naukę nowych rzeczy i poznawanie nowych miejsc nigdy nie jest za późno, a w razie niespodziewanych sytuacji “koniec języka za przewodnika”. Zdecydowanym priorytetem są dla niego kierunki wschodnie.

Czytaj więcej

Aleksandra Szymczyk

Aleksandra Szymczyk (ur. 1981) iranistka, absolwentka Wydziału Orientalistyki Uniwersytetu Warszawskiego i Podyplomowych Gender Studies w Instytucie Stosowanych Nauk Społecznych UW. Tłumaczka i aktywistka. Jest licencjonowaną pilotką wycieczek biegle władającą językiem perskim i angielskim. Od 10 lat co roku wraca do Iranu, by ponownie odwiedzić ukochane zakątki i podzielić się swoją pasją z innymi.

Czytaj więcej

Maja Tyborska

Maja Tyborska (ur. 1986), historyczka sztuki, absolwentka Uniwersytetu Mikołaja Kopernika, studiowała również w Universidad Autónoma de Barcelona. Pasjonatka podróży szczególnie do Ameryki Łacińskiej. Przez 3 lata mieszkała w Meksyku, a ostatnich 5. spędziła w Argentynie – w Buenos Aires pracowała w Ambasadzie Polskiej. Podróżniczka i pilotka, zaangażowana w popularyzowanie wiedzy o Polakach, którzy podczas II wojny światowej wyemigrowali do Ameryki Łacińskiej. Prowadzi projekt Tak los rzucał nami – to seria filmów dokumentalnych, które sama wyreżyserowała.

Czytaj więcej
Monika Pazera

Monika Pazera

Monika Pazera - choć jej mama nadal liczy, że znajdzie sobie "prawdziwą pracę", ona nie wyobraża sobie życia za biurkiem. Od prawie 20 lat pracuje jako pilotka wycieczek i przewodniczka po Krakowie. Ta praca jest dla niej jak hobby. Uwielbia Gruzję, więc z radością dzieli się swoją wiedzą o tym kraju ze swoimi gośćmi. Zależy jej na tym, żeby poznali nie tylko zabytki, ale również tradycje i zwyczaje. Tak się składa, że jedną z głównych gruzińskich tradycji jest ucztowanie przy winie i pysznym jedzeniu. Nie ukrywa, że jest ono bliskie jej sercu i...

Czytaj więcej

Jarosław Poniewiera

Jarosław Poniewiera (ur. 1973) podróżnik, absolwent Instytutu Geografii Uniwersytetu Jagiellońskiego i chorzowskiego "Słowaka". Od 1991 roku odbył ponad 60 wypraw w różne części Azji i Ameryki Płd. Organizował i prowadził wyjazdy drogą lądową do Indii (przez Turcję, Iran i Pakistan), Egiptu (przez Turcję, Syrię i Jordanię), Ziemi Świętej oraz na Zakaukazie (Gruzja i Armenia). Był inicjatorem wyjazdów naukowych Koła Geografów UJ do Syrii (1996) oraz w Himalaje Nepalu (1997). Od lat podróżuje regularnie po Bliskim Wschodzie, Indiach i Półwyspie Indochińskim.

Czytaj więcej

Marek Zakrzewski Fernandez

Marek Zakrzewski Fernandez - licencjonowany przewodnik, archeolog i pilot wycieczek po Peru od 2006 roku. Jest pół Polakiem i pół Peruwiańczykiem i na stałe mieszka w Limie - pięknej i chaotycznej stolicy kraju, co daje mu szerszą perspektywę na tamtejsze realia. Pilotowanie wycieczek to jego pasja, uwielbia pokazywać swój piękny kraj i jego mieszkańców, historię, kuchnię i przyrodę. Jako pilot prowadził też wyprawy po sąsiednich krajach Ameryki Południowej takich jak Boliwia, Chile, Argentyna, Urugwaj, Ekwador i Kolumbia.

Czytaj więcej

Krzysztof Rąpała

Krzysztof Rąpała (ur. 1975) w połowie studiów geograficznych na Uniwersytecie Jagiellońskim, w 1998 roku, ruszył na wyprawę lądem do Indii przez Turcję, Iran i Pakistan. Tak zaczęła się jego fascynacja Azją, jej kulturami, historią, współczesnością, a zwłaszcza odmiennościami sposobu myślenia, która z czasem doprowadziła do podjęcia drugich studiów w Katedrze Porównawczych Studiów Cywilizacji UJ. Podróżował po niemal całej Europie, Turcji, Iranie, Pakistanie, Indiach, Chinach, Indonezji i krajach Półwyspu Malajskiego i Półwyspu Indochińskiego.

Czytaj więcej
Maciej Tarniuk

Maciej Taraniuk

Maciej Taraniuk, absolwent wrocławskiej Romanistyki i Iberystyki, tłumacz języka francuskiego, hiszpańskiego i portugalskiego. Od lat zawodowo i prywatnie związany z krajami latynoskiego kręgu kulturowego. Przygodę z podróżowaniem zaczynał od autostopa, łącznie odwiedził ponad 70 krajów na 5 kontynentach.
Miłośnik sportów z lekką nutką ryzyka, specjalizuje się w wyjazdach, podczas których trzeba wspiąć się na jakąś górę, zjechać z niej na rowerze, przepłynąć się pontonem po rwącej rzece, czy przespacerować się po dżungli. 

Czytaj więcej

Maria Kowalska

Maria Kowalska (ur. 1984) absolwentka rosjoznawstwa na Wydziale Studiów Międzynarodowych i Politycznych UJ. Od 2008 roku zawodowy pilot wycieczek. Spędziła pół roku na stypendium w Stambule, co zaowocowało m. in. współpracą z wydawnictwem „Bezdroża” przy aktualizacji przewodnika po tym mieście.

Czytaj więcej
Walking Lovers - Justyna i Robert Korzeniowski

Walking Lovers - Justyna i Robert Korzeniowski

Walking Lovers przyświeca  idea popularyzacji chodu sportowego wśród Polaków. Głównym celem jest zwrócenie uwagi na to, że taka forma aktywności fizycznej jest odpowiednia absolutnie dla każdego, niezależnie od stanu zdrowia! Chodzić mogą także dzieci i osoby starsze. Jest to świetny sposób spędzania czasu wolnego i dobra forma aktywizacji sportowej dla całej rodziny. Chód jest też doskonałą formą aktywności dla sportowców, także w trakcie kontuzji i odbudowywania dobrej formy po dłuższej przerwie. Chód sportowy to np. doskonała metoda rehabilitacji po urazach.

Czytaj więcej

Michał Lubina

Michał Lubina (ur. 1984) absolwent chorzowskiego „Słowaka”, doktor habilitowany nauk politycznych UJ, wykładowca w Instytucie Bliskiego i Dalekiego Wschodu UJ, magister rosjoznawstwa oraz studiów dalekowschodnich UJ. W latach 2009/10 stypendysta Ministerstwa Nauki i Szkolnictwa Wyższego w Pekinie. Analityk w Centrum Studiów Polska-Azja. Podróżnik i obieżyświat. Z plecakiem przemierzył ponad 60 krajów, w tym większą część Azji. Dotarł lądem między innymi do Turkmenistanu, Birmy, Bangladeszu, Pakistanu czy na Timor Wschodni. Jest autorem naukowego bestselleru „Niedźwiedź w cieniu smoka.…

Czytaj więcej
Andrzej Kliś

Andrzej Kliś

Andrzej Kliś (ur.1994) – absolwent stosunków międzynarodowych i studiów eurazjatyckich na Uniwersytecie Jagiellońskim. Miłośnik podróży, ze szczególnym uwzględnieniem wypadów autostopowych (jak dotąd najdłuższa z nich to trzymiesięczna podróż z Polski do Hongkongu). Świat najbardziej lubi poznawać poprzez jego smaki i zapachy. Pasjonat historii i szeroko pojętego Wschodu, który od pierwszego wejrzenia zakochał się w Kaukazie. Uwielbia dzielić się swoją pasją i zarażać nią innych, dlatego świetnie odnajduje się w pracy pilota wycieczek.

Czytaj więcej

Monika Handziuk

Monika Handziuk (ur. 1971), absolwentka Uniwersytetu Jagiellońskiego z wykształcenia filmoznawca, z zamiłowania podróżniczka. Od 20 lat eksploruje świat: Afrykę, Amerykę Południową, Europę i Azję, której jest prawdziwą pasjonatką. Wyznaje zasadę, że prawdziwa podróż jest jak sękacz - wielowarstwowa ale każda warstwa inna, jedną z jej ulubionych jest lokalna kuchnia, stąd wędrówki "od straganu do straganu" i opinia o niej : "Kobieta, Która Wszystko Zje." Fascynują ją również kolejne warstwy: historia, archeologia i lokalne obyczaje.

Czytaj więcej
Aleksander Hamerlik

Aleksander Hamerlik

Aleksander Hamerlik (ur. 1995) – absolwent sinologii UAM-u, stypendysta Instytutu Konfucjusza na Uniwersytecie Pedagogicznym w Guangxi oraz Ministerstwa Edukacji Republiki Chińskiej na buddyjskim Uniwersytecie Ciji.  Fan river tracingu w Hualianie i wycieczek rowerowo-motorynkowych w Yangshuo. W wolnym czasie eksperymentuje w kuchni i ćwiczy jogę. W Klubie Laurazja prowadzi wycieczki krajobrazowe po Chinach i Tajwanie (autor trasy).

Czytaj więcej

Piotr Druzgała

Piotr Druzgała (ur.1978) absolwent Fizjoterapii Akademii Wychowania Fizycznego w Krakowie, instruktor jogi oraz masażu tajskiego. Od 2002 roku mieszka w Tajlandii, gdzie pracuje jako nauczyciel języka angielskiego i wolontariusz w centrum dla niepełnosprawnych sierot. Otarł się również o „aktorstwo” grając jako statysta w tajskich produkcjach. Włada językiem tajskim, czasem pełniąc rolę tłumacza. Swoją przygodę z Azją i podróżowaniem rozpoczął wraz grupą przyjaciół próbując bez użycia samolotu dostać się do Australii.

Czytaj więcej

Marek Bytom

Marek Bytom (ur. 1975) absolwent turystyki i rekreacji na Górnośląskiej Wyższej Szkole Handlowej w Katowicach. Współtwórca i właściciel Klubu Podróżników Namaste w Katowicach, organizator wielu wypraw w góry, a przede wszystkim  pasjonat gór. Jego największą  podróżnicza miłością  jest Nepal i Himalaje. Kraj ten odwiedził dziewięć razy przemierzając najciekawsze trasy trekkingowe. Z plecakiem dotarł pod najwyższe góry na świecie. Z bliska zobaczył: Mount Everest, Lhotse, Cho Oyu, Makalu, Manaslu, Kanczendzongę, Annapurnę oraz Dhaulagiri.

Czytaj więcej