obozowisko na pustyni Erg Chigaga

Sylwester w Maroku na pustyni Erg Chigaga

Sylwester w Maroku na pustyni Erg Chigaga
Termin: Czas: liczba osób: Koszt:
27.12 - 06.01.2025
11 dni 8-20 2.300 zł + 830 euro + bilet lotniczy (cena obejmuje 2 posiłki HB)
  • Nowość
Zapisz się

odwiedzimy mało zagospodarowaną turystycznie część Sahary – Erg Chigaga
impreza sylwestrowa w sercu pustyni pośród wydm Erg Chigaga przy blasku ogniska i rozgwieżdżonego nieba oraz nocleg na pustyni
przejazd samochodami terenowymi po bezdrożach południowego Maroka
przejazd przez góry Antyatlasu, mało uczęszczane turystycznie i mało zagospodarowane przez człowieka
odpoczynek nad oceanem w Essaouira
nocleg w Ait Benhaddou
w cenę wyjazdu wliczone wyżywienie (2 posiłki: śniadanie i obiadokolacja)

Trasa wyprawy: Agadir (lub Marakesz) – Ait Benhaddou – Mhamid – Erg Chigaga  – wąwóz Tislit –  Essaouira
*** wyjazd odbędzie się przy minimum 8 osobach, przy większej niż 14 osób grupie niższe koszty walutowe. Maksymalna liczba uczestników 20.

Spędź Sylwestra z Klubem Laurazja w Maroku na pustynnych wydmach Erg Chigaga. Jeśli uwielbiasz ogromne przestrzenie, nieprzekształcone mocno ingerencją człowieka, nie lubisz ścisku i tłocznych imprez, kochasz widok rozgwieżdżonego nieba i nocne godziny przy ognisku - spędź ten czas na Saharze, w części do której dociera niewielu turystów odwiedzających Maroko. Podczas wyjazdu odwiedzimy też mało znany rejon Antyatlasu, odpoczniemy w przepięknej, klimatycznej i przyjemnej dla turysty Essaouirze. Autorami wyjazdów do Maroka są Katarzyna Kowalska i Marek Bytom z Klubu Podróżników Namaste w Katowicach.

AUTORZY PROGRAMU: Katarzyna Kowalska i Marek Bytom 

Dzień 1-2 Przelot z Polski do portu lotniczego w Maroku (w zależności od dostępnych lotów będzie to Agadir lub Marrakesz). Odpoczynek, zakwaterowanie w hotelu (okolice Agadiru lub okolice Marrakeszu – w związku trzęsieniem ziemi gdyby portem przylotowym był Marrakesz możemy go odwiedzić, ale nocleg wybieramy poza miastem).

Dzień 3 Przejazd do Ait Benhaddou (UNESCO) - trasa przejazdu różna w zależności od miejsca przylotu. Późnym popołudniem spacer na wzgórze, gdzie znajduje się osada (ksar) Ait Benhaddou - jeden z symboli Maroka, wpisany na listę zabytków UNESCO - miejsce wykorzystywane jako plan do wielu filmów. Zachód słońca ze wzgórza, kolacja, nocleg.

Dzień 4 Ait Benhaddou – Mhamid - przejazd widokową, piękną krajobrazowo, malowniczą doliną Draa przez Zagorę, w kierunku Sahary, dolina dostarcza widoków na gaje palmowe i kazby, stanowi część dawnego szlaku karawan przez Saharę do Timbuktu. Kolacja, nocleg w Mhamid.

Dzień 5 Przesiadka z busa na jeepy 4x4 - kończy się asfaltowa droga, do przejechania mamy 70 km bezdrożami południowego Maroka przez dziką, niezagospodarowaną część pustyni do obozowiska w jej sercu na Erg Chigaga. Kolacja we wspólnym namiocie, impreza sylwestrowa przy ognisku, na piaskach pustyni, pod rozgwieżdżonym niebem, z dala od cywilizacji; nocleg w namiotach 2-3 osobowych.

Dzień 6 Opuszczamy pustynię, kontynuujemy przejazd jeepami, nocleg w rejonie Aguinam.

Dzień 7 Ciąg dalszy off roadu, do południa odwiedzimy wąwóz Tislit (spacer po wąwozie pośród bardzo starych i ciekawych formacji skalnych), kontynuujemy przejazd, nocleg w okolicy Taroudant.

Dzień 8 Przejazd z Taroudant do Essaouira.

Dzień 9-10 Pobyt i odpoczynek w Essaouira (spacer po bastionie obronnym, targ rybny, liczne warsztaty i sklepiki z pamiątkami oraz kawiarnie i restauracje) - czas na zakupy pamiątek, okazja do kąpieli w Atlantyku i spacerów po plaży, odpoczynek przy kawie.

Dzień 11 Wylot z Maroka do portu lotniczego w Polsce, powrót do kraju.

*** wyjazd odbędzie się przy minimum 8 osobach, przy większej niż 14 osób grupie niższe koszty walutowe. Maksymalna liczba uczestników 20.

Umowa obejmuje: koszty złotówkowe – ubezpieczenie NNW + KL i CP; opieka doświadczonego pilota; koszty organizacyjne w Polsce; podatki na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny oraz Fundusz Pomocowy COVID19; podatek VAT; koszty walutowe – przejazdy wynajętym busem i jeepami 4x4; noclegi na trasie (hotele klasy turystycznej i namioty na pustyni); śniadania i obiadokolacje; koszty organizacyjne podczas wyprawy.

Umowa i cena nie obejmują: przelotu do Maroka; alkoholu na potrzeby imprezy sylwestrowej (możliwy zakup na miejscu w Maroku); kosztów obowiązkowych testów na COVID19 jeżeli takie będą wymagane przez linie lotnicze lub władze Maroka podczas wyprawy.
*** wyjazd odbędzie się przy minimum 8 osobach, przy większej niż 14 osób grupie niższe koszty walutowe. Maksymalna liczba uczestników 20.

Katarzyna Kowalska

Katarzyna Kowalska

Katarzyna Kowalska (ur. 1983), absolwentka psychologii na Uniwersytecie Śląskim w Katowicach, absolwentka Uniwersytetu Ludowego Rzemiosła Artystycznego w Woli Sękowej. Przewodniczka beskidzka, pilotka wycieczek, ale przede wszystkim współtwórczyni Klubu Podróżników Namaste w Katowicach. Prowadziła trekkingi w Himalajach - Annapurna Base Camp, dookoła Manaslu, w dolinie Langtangu, w rejonie Mount Everestu i w Sikkimie oraz wyprawy trampingowe po Maroko. Miłośniczka przyrody i rzemiosła artystycznego.

Czytaj więcej

Marek Bytom

Marek Bytom (ur. 1975) absolwent turystyki i rekreacji na Górnośląskiej Wyższej Szkole Handlowej w Katowicach. Współtwórca i właściciel Klubu Podróżników Namaste w Katowicach, organizator wielu wypraw w góry, a przede wszystkim  pasjonat gór. Jego największą  podróżnicza miłością  jest Nepal i Himalaje. Kraj ten odwiedził dziewięć razy przemierzając najciekawsze trasy trekkingowe. Z plecakiem dotarł pod najwyższe góry na świecie. Z bliska zobaczył: Mount Everest, Lhotse, Cho Oyu, Makalu, Manaslu, Kanczendzongę, Annapurnę oraz Dhaulagiri.

Czytaj więcej

Image
Image
Image
Image
Image
Image
Image
Image
Image
Image
Image