Góry Skaliste USA - Kanada

Góry Skaliste USA - Kanada
Termin: Czas: liczba osób: Koszt:
28.07 - 14.08.2024
18 dni 8-14 5800 zł + 3000 USD + bilet lotniczy (w grupie powyżej 10 osób - 5000 zł + 3000 USD + bilet lotniczy)
  • Nowość
  • Ostatnie Miejsca
Zapisz się

bliski kontakt z przyrodą
możliwość zwiedzania unikatowych i rzadko odwiedzanych parków USA i Kanady
podróżowanie w małej grupie z doświadczonym pilotem

Trasa wyprawy: Seattle - Olympic National Park - Idaho - Wyoming - Park Narodowy Grand Teton - Park Narodowy Yellowstone - Gardiner - Bozeman - Montana - Glacier National Park - Going to the Sun Road - Calgary - Banff National Park - Icefields Parkway - Lodowiec Columbia - Lake Bow - Jasper National Park - Medicine Lake - Alberta - Kolumbia Brytyjska - Mt. Robson - Whistler - Shannon Falls - Vancouver

Wyjazd dedykowany dla osób kochających dziką przyrodę i góry. Sięgniemy głęboko w amerykański interior przemieszczając się przez słabo zaludnione regiony Waszyngtonu, Oregonu, Idaho, Wyoming i Montany żeby spędzić czas oddalonych od cywilizacji parkach Olimpic, Mt Rainer, Yellowstone, Grand Teton oraz Glacier w 1995 roku wpisany na listę światowego dziedzictwa UNESCO. Druga część wyjazdu do jeszcze rzadziej odwiedzane, ale równie piękne kanadyjskie Góry Skaliste w parkach Banff i Jasper i ich okolice. Chociaż nawet z dala od cywilizacji nie unikniemy podróżowania szosami będziemy mieli również czas na piesze wycieczki i trekkingi w parkach narodowych.

AUTOR PROGRAMU: Janusz Dubiel

Dzień 1 Przelot z Polski do Seattle. Zakwaterowanie. Nocleg.

Dzień 2 Zwiedzanie Seattle a w nim Pacific Science Center lub wjazd na Space Needle, downtown, targowisko Pike Place Market i najstarszy Sturbucks oraz przy dobrej pogodzie widok na wulkan Mt. Rainier. Nocleg.

Dzień 3 Przejazd do Olympic National Park. Obszar parku można podzielić na trzy różniące się regiony: wybrzeże Oceanu Spokojnego z przepięknymi plażami, góry Olympic oraz lasy deszczowe z największymi świerkami na świecie. Nocleg.

Dzień 4 Przejazd przez Stan Waszyngton do Parku Narodowego Mount Rainier National Park – trekking i refleksja nad Reflection Lake. Zwiedzanie Oregonu. Nocleg.

Dzień 5 Przejazd przez Idaho do krainy kowbojów - Wyoming. W drodze wodospady, muzea, atrakcje i miasteczka Dzikiego Zachodu. Nocleg.

Dzień 6 Zwiedzanie górskiego Parku Narodowego Grand Teton – wspaniałe widoki, szlaki górskie oraz ścieżki turystyczne z filmu Forrest Gump. 3 godzinny trekking nad Jenny Lake. Przejazd do Yellowstone National Park na spotkanie z gejzerami. Nocleg.

Dzień 7 Całodzienne zwiedzanie Parku Narodowego Yellowstone. Obserwacja gejzeru Old Faithful i dziesiątków innych gejzerów na pieszej trasie widokowej. Wizyta nad wielobarwnym źródłem Grand Prismatic oraz w Wielkim Kanionie Yellowstone. Obserwacja bizonów i innych dzikich zwierząt w malowniczych parkowych dolinach. Nocleg.

Dzień 8 Dalszy ciąg północnej części Yellowstone i przejazd przez miejscowości Gardiner i Bozeman w stronę Glacier National Park. Nocleg.

Dzień 9 W poszukiwaniu lodowców i owiec górskich przejazd czynną tylko trzy miesiące w roku Going to the Sun Road. Szlaki piesze w parku wśród pięknych jezior polodowcowych. Nocleg.

Dzień 10 Dojazd i zwiedzanie Calgary - miasta olimpijskiego. Zobaczymy znane miejsca w mieście: Fort Calgary, miejsce od którego rozpoczęła się historia miasta, Saddledome oraz Stampede Corral, obiekty sportowe znane z charakterystycznych murali, zwiedzanie Muzeum Glenbow ze wspaniałą kolekcją indiańskich artefaktów. Spacer po centrum Calgary, przez główny deptak handlowy Stephen Avenue do placu Olympic Plaza. Nocleg.

Dzień 11 Przejazd na Stampede Grounds, gdzie co roku odbywa się największy w świecie festiwal rodeo. Wyjeżdżając z miasta miniemy obiekty olimpijskie z 1988 r. Przejazd do Banff, położonego w kotlinie otoczonej szczytami Gór Skalistych. Spróbujemy zdobyć, któryś z nich. Nocleg.

Dzień 12 Całodniowe zwiedzanie atrakcji widokowych przy słynnej drodze lodowcowej Icefields Parkway takich jak Lodowiec Columbia. Kontynuacja podróży na Północ - przez Park Narodowy Banff, z przystankami na zdjęcia w co piękniejszych miejscach np. nad Lake Bow, czy na przełęczy Sunwapta. Dojedziemy w ten sposób pod lodowiec Athabasca gdzie odbędziemy spacer po lodowcu. Nocleg.

Dzień 13 Przejazd na teren kolejnego parku narodowego – Jasper, pełnego przepięknych górskich jezior. Górskie wędrówki wzdłuż brzegów jeziora Medicine. Nocleg.

Dzień 14 Przejazd przez Albertę i Kolumbię Brytyjską. Po drodze parki stanowe, miejscowości, miejsca gdzie możemy podziwiać szczyty kanadyjskiej części Gór Skalistych jak Mt. Robson - najwyższy szczyt Kanadyjskich Gór Skalistych (3 892 m n.p.m.), a następnie spacer widokowy pośród majestatycznych Gór Skalistych Nocleg.

Dzień 15 Piękna trasa widokowa przez góry, pięknie położone miejscowości jak Whistler gdzie rozgrywały się kolejne Zimowe Igrzyska Olimpijskie w roku 2010 r. Podczas przygotowań do igrzysk olimpijskich miasto i okolice wzbogaciły się o szereg nowych ośrodków sportowych takich jak Whistler Sliding Centre. Możliwość wjechania jedną z najdłuższych wiszących kolejek gondolowych na świecie "Peak 2 Peak", która łączy góry Mount Whistler i Mount Blackcomb. Wagoniki z częściowo szklaną podłogą pozwalają obserwować panoramę gór z niespotykanej dotąd perspektywy. Przejazd przez coraz mniej dziewiczą południową Brytyjską Kolumbię wzdłuż rzek Dawida Thompsona i Simona Frasera – znowu wspaniały teatr monumentalnych gór, zielonkawych jezior, krystalicznie czystych rzek i bezkresnych lasów. Widoki nad Shannon Falls. Następnie wizyta w wąwozie Capilano z zawieszonym 70 m nad rzeką mostem, przejazd do centrum Vancouver. Nocleg.

Dzień 16 Całodzienne zwiedzanie Vancouver. Przejazd przez centrum miasta, dzielnicę biznesową do Parku Stanleya, z którego najlepiej widać panoramę miasta. Wizyta na „starówce” czyli w Gastown. Spacer po słynnej, pełnej sklepów, restauracji Granville Island / lub całodniowa wycieczka na Vancouver Island z zwiedzaniem stolicy Victorii i plażowaniem. Wieczór w olimpijskim  Vancouver. Nocleg

Dzień 17 Przejazd do Seattle. Ostatnie zakupy. Wylot.

Dzień 18 Przelot do Polski.

Umowa obejmuje: koszty złotówkowe - ubezpieczenie NNW, KL i CP; opieka doświadczonego pilota-przewodnika; koszty organizacyjne w Polsce; podatki na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny oraz Fundusz Pomocowy COVID19; podatek VAT; koszty walutowe - wszystkie przejazdy na terenie USA (wynajęte samochody, taksówki, promy itp.); noclegi (motele i hotele klasy turystycznej – pokoje 2-osobowe z łazienkami); wstępy na teren parków narodowych i stanowych; koszty organizacyjne podczas wyprawy.

Umowa i cena nie obejmują: przelotu do USA; elektronicznej autoryzacji ETA (ok. 7 CAD) i elektronicznej autoryzacji ESTA (ok. 21 USD) lub wizy amerykańskiej; wyżywienia (ok. 20-35 CAD/USD na dzień); biletów wstępu do miejsc wymienionych w programie jako fakultatywne lub atrakcji dodatkowo płatnych np. rejs statkiem, muzea, wieże widokowe, obiekty sportowe itp. (ok. 250 CAD); kosztów ewentualnych testów na COVID19 jeżeli takie będą wymagane przez linie lotnicze lub władze USA i Kanady podczas wyprawy.

Janusz Dubiel

Janusz Dubiel

Janusz Dubiel (ur. 1973), absolwent chorzowskiego "Słowaka", z zawodu ekonomista i pedagog, z zamiłowania podróżnik i żeglarz. Absolwent Uniwersytetu Ekonomicznego w Katowicach. Pracuje jako nauczyciel w I LO im. J. Słowackiego w Chorzowie. Od ponad dekady organizuje, koordynuje i prowadzi obozy narciarskie i żeglarskie w Polsce i Europie. Pilot i przewodnik wyjazdów po Europie, ale jego prawdziwą pasją stały się wyjazdy do Ameryki Północnej i Stanów Zjednoczonych.

Czytaj więcej