Katmandu - Boudhanath

Nepal bez trekkingu - wyprawa dżipami do wnętrza Himalajów

wyprawa polecana dla osób fotografujących

Nepal bez trekkingu - wyprawa dżipami do wnętrza Himalajów
Termin: Czas: liczba osób: Koszt:
12.10 - 29.10.2024
18 dni 10-15 osób 3.900 zł + 1.300 USD + bilet lotniczy
  • Nowość
  • Ostatnie Miejsca
Zapisz się
17.11 - 04.12.2024
18 dni 10-15 osób 4.200 zł + 1.300 USD + bilet lotniczy
  • Nowość
Zapisz się
24.04 - 11.05.2025
18 dni 10-15 osób 4.200 zł + 1.300 USD + bilet lotniczy
  • Nowość
Zapisz się
11.10 - 28.10.2025
18 dni 10-15 osób 4.200 zł + 1.300 USD + bilet lotniczy
  • Nowość
Zapisz się

podróż w rejon Annapurny i Dhaulagiri dla osób, które nie chcą chodzić po górach
gratka dla fotografów - niezwykłe wschody słońca nad Himalajami, czyli wizyta w 3 różnych punktach widokowych (Sarangkot, Nagarkot, Bandipur)
brak noclegów na dużej wysokości – najwyższy nocleg na wys. 2.804 m n.p.m.
wizyta w Muktinath (wys. 3.710 m n.p.m.) – najwyżej położonej wiosce na trekkingu wokół Annapurny
prywatny transport na całej trasie
dla chętnych lot samolotem nad Himalajami
zobaczymy najważniejsze zabytki w Dolinie Kathmandu
zwiedzanie bez pośpiechu
podróż w grupie 10-15 osób - razem spędzamy czas, wspólne posiłki i wieczory
AUTOR PROGRAMU: Marek Bytom

Trasa wycieczki: Katmandu – Bandipur – Pokhara – Tatopani – Jomson – Kagbeni – Muktinat – Marpha – Pokhara – Chitwan – Nagarkot – Katmandu

Ta wyprawa to mój zupełnie nowy pomysł! Jej trasa powstała z myślą o osobach, które chcą zobaczyć Himalaje z bliska i poznać Nepal, ale nie w formie trekkingu. Pojedziemy na 5-dniowy wyjazd dżipami do Doliny rzeki Kali Gandaki, która stanowi połowę trasy trekkingowej wokół Annapurny. Dotrzemy aż do wioski Muktinath na wysokości 3.710 m n.p.m., pod słynną przełęczą Thorong La w Dolnym Mustangu. Będziemy nocować w wioskach himalajskich, z których widać słynne szczyty: ośmiotysięcznik Dhaulaghiri, majestatyczny siedmiotysięcznik Nilgiri, a także Tukuche Peak i inne sześciotysięczniki. Dotrzemy do wrót Mustangu – wioski Kagbeni. Drugą wielką atrakcją wyprawy jest wizyta w trzech zupełnie różnych miejscach, z których można podziwiać piękne panoramy Himalajów o wschodzie słońca. Dlatego szczególnie gorąco zapraszamy na ten wyjazd osoby fotografujące! Ponad to jest to program krajoznawczy. Zobaczymy wszystkie najważniejsze miejsca w Dolinie Kathmandu, w tym zabytkowe miasta Patan i Bhaktapur, a także miasto Pokhara nad jeziorem Phewa Tal i słynny Park Narodowy Chitwan, gdzie żyją na wolności nosorożce indyjskie. Zwiedzimy najsłynniejsze zabytki Nepalu i poczujemy wielkość i majestat jego wspaniałych gór. A dla wszystkich chętnych zorganizujemy lot samolotem nad Himalajami!

Zapraszam serdecznie, Marek Bytom Klub Namaste

Dzień 1-2 Przelot z Warszawy do Kathmandu przez jeden z portów lotniczych Europy i Azji. Zakwaterowanie w hotelu w turystycznej dzielnicy Thamel. Kolacja i spacer aklimatyzacyjny. Nocleg.

Dzień 3 Zwiedzanie Doliny Kathmandu. Wycieczka do Bodnath - największej stupy buddyjskiej w Nepalu, a następnie do świątyni Swayambhunath wznoszącej się na wzgórzu, będącej ważnym miejscem pielgrzymkowym zarówno dla wyznawców hinduizmu, jak i buddyzmu. Ponad to odwiedzimy Durbar Square – najważniejszą część Starego Miasta w Kathmandu. Wieczorem czas na obiadokolację i relaks w lokalach z muzyką na żywo. Nocleg.

Dzień 4 Przejazd z Kathmandu do świątyni Manakamana, która jest ważnym miejscem pielgrzymkowym dla wyznawców hinduizmu. Świątynia wznosi się na wzgórzu, na które wyjedziemy kolejką gondolową. Nastepnie przejazd do Bandipuru - niewielkiej ale urokliwej wioski, która w ostatnich latach staje się nową atrakcją turystyczną Nepalu ze względu na możliwość ujrzenia z niej wyjątkowej panoramy Himalajów. Nocleg.

Dzień 5 Wcześnie rano dla chętnych wyjście na wzgórze nad Bandipurem na obserwację wschodu słońca. Jeśli będziemy mieć szczęście i trafimy na odpowiednią pogodę, to będziemy mogli zobaczyć aż trzy ośmiotysięczniki: Dhaulagiri, Annapurnę i Manaslu, a także Ganesh Himal i Langtang. Po śniadaniu przejazd z Bandipuru do Pokhary. Zawitamy do Stupy Pokoju wnoszącej się na szczycie wzgórza, skąd będziemy mogli podziwiać panoramę całej doliny i jeziora Phewa Tal. Nocleg w Pokharze.

Dzień 6 Wcześnie rano dla chętnych wyjazd samochodem na wschód słońca oraz podejście na wieżę widokową w Sarangkot (1600 m n.p.m.). Znów będziemy mogli podziwiać Dhaulagiri (8.167 m n.p.m.), niemal wszystkie szczyty masywu Annapurna Himal, w tym Annapurna I (8.091 m n.p.m.), strzelisty Machhapuchhare (6.993 m n.p.m.), Manaslu (8.163m n.p.m.), Peak 29 (7.871 m n.p.m.), Himalchuli (7.893m n.p.m.) oraz inne szczyty. Powrót do Pokhary i śniadanie. Następnie całodniowe zwiedzanie miasta. Zobaczymy muzeum górskie, w którym poznamy historię zdobywania Himalajów, odwiedzimy lokalne centrum kultury tybetańskiej oraz udamy się nad wodospad Devi's Falls. Wieczorem dla chętnych wyjście do lokali z muzyką na żywo. Nocleg.

Wycieczka dżipami doliną Kali Gandaki do Dolnego Mustangu

Na pięć dni ruszamy samochodami terenowymi do dolnego Mustangu. Wyjątkowość tego obszaru wynika ze specyficznego krajobrazu oraz z niezwykłej historii i kultury ludności. Rzeka Kali Gandaki przełamuje się tu przez Himalaje, płynąc z Tybetu na południe pomiędzy Annapurną i Dhaulaghiri - dwoma ośmiotysięcznikami. Doliną Kali Gandaki wiódł niegdyś szlak handlowy między Indiami a Tybetem oraz do Górnego Mustangu, który do 2008 roku stanowił niezależne królestwo (do 1991 roku region ten nie był w ogóle udostępniony turystycznie). Odmienność tego obszaru wynika z wielowiekowego oddziaływania religii i kultury Tybetu. Zobaczymy wioski himalajskie o kulturze buddyjskiej ze starymi klasztorami i tradycyjnym budownictwem. W Dolnym Mustangu dotrzemy do wioski Kagbeni , tzw. "wrót Mustangu". Noclegi w lodżach himalajskich (pokoje bez łazienek – zbiorowe łazienki i toalety poza pokojami) . Uwaga! Nie zamierzamy jechać w stronę Górnego Mustangu, ponieważ to wymaga osobnych permitów.

Dzień 7 Całodniowy przejazd z Pokhary w górę doliny Kali Gandaki do Tatopani. Po drodze mijamy wioski Beni i Kusma. W jednej z nich zatrzymamy się na obiad. Następnie czeka nas podróż około 20-kilometrową, wąską, szutrową drogą. Po dotarciu do wioski Tatopani (wys. 1.190 m n.p.m.) dla chętnych kąpiel w naturalnych, gorących źródłach, z których słynie miejscowość. Specjalne baseny do kąpieli znajdują się nad brzegami Kali Gandaki. Nocleg w Tatopani.

Dzień 8 Kontynuujemy naszą podróż drogą wzdłuż rzeki Kali Gandaki do Jomson (wys. 2.743 m n.p.m., czas przejazdu ok. 5-6 godz.). Cały czas podziwiamy piękne, himalajskie widoki. Po dotarciu do Jomsom zwiedzanie miasteczka i nocleg.

Dzień 9 Kolejny dzień to przejazd z Jomson do małej wioski Kagbeni (wys. 2.804 m n.p.m.). Po krótkim odpoczynku ruszamy w dalszą drogę do Muktinath (wys. 3.710 m n.p.m.) Wioska leży u stóp przełęczy Thorong La (5.417 m n.p.m.) na szlaku trekkingowym dookoła Annapurny. W wiosce spędzamy całe popołudnie, a na nocleg wracamy do położonego niżej Kagbeni.

Dzień 10 Udajemy się w powrotną drogę. Zjazd z Kagbeni do wioski Marpha, która słynie z sadów jabłkowych oraz z produkcji brandy. Nocleg.

Dzień 11 Powrót z Marphy do Pokhary. Relaks i odpoczynek. Czas wolny na zakupy. Dla chętnych możliwość popływania łodzią po jeziorze Phewa Tal. Nocleg.

Dzień 12-13 Przejazd z Pokhary na Nizinę Teraju do Parku Narodowego Chitwan, w którym spędzimy pełny dzień. Wraz z lokalnym przewodnikiem pójdziemy na wędrówkę po dżungli, spłyniemy drewnianymi łodziami po rzece Narayani, odwiedzimy miejsce kąpania słoni, a jeśli szczęście nam dopisze, to zobaczymy nosorożca i wiele innych dzikich zwierząt. Wieczorem udamy się na występy lokalnego zespołu folklorystycznego.

Dzień 14 Powrót z południa Nepalu w kierunku doliny Katmandu. Do przejechania mamy około 220 km (czas przejazdu ok. 8-9 godz.) Kierujemy się do wioski Nagarkot, która leży na wysokości ponad 2.100 m n.p.m. Jest to kolejne miejsce, z którego można podziwiać rozległą panoramę ośnieżonych Himalajów, jeśli tylko pogoda nam sprzyja. Po przyjeździe spacer po wiosce, kolacja i nocleg.

Dzień 15 Wstajemy wcześnie rano aby zobaczyć, jak budzą się Himalaje o wschodzie słońca. Następnie po śniadaniu udamy się do świątyni hinduistycznej Narajana w Changunarayan. Powrót do Doliny Kathmandu, w której na kilka godzin zawitamy do przepięknego miasta Bhaktapur. Nocleg w Kathmandu.

Dzień 16 Dla chętnych możliwość odbycia lotu widokowego małym samolotem nad Himalajami z widokami na Mount Everest, Lhotse, Makalu i Manaslu. Dla pozostałych dzień wolny - czas na zakupy lub odpoczynek w Kathmandu. Nocleg.

Dzień 17 Ostatni dzień zwiedzanie Kathmandu. Najpierw zobaczymy świątynię Pashupatinath i miejsce kremacji zwłok nad świętą dla wyznawców hinduizmu rzeką Bagmati. Potem odwiedzimy miasto Patan. Wieczorem czas na obiadokolację i nocleg. W nocy przejazd na lotnisko i wylot z Kathmandu.

Dzień 18 Powrót do Warszawy.

Uwaga! Informujemy, że w razie nieprzewidzianych wydarzeń planowany program wyjazdu może ulec zmianie.

Umowa obejmuje: koszty złotówkowe - ubezpieczenie NNW, KL i CP; opieka doświadczonego pilota-przewodnika; koszty organizacyjne w Polsce; podatki na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny oraz Fundusz Pomocowy COVID19; podatek VAT;  koszty walutowe: wszystkie przejazdy na terenie Nepalu; permit na wjazd do Dolnego Mustangu; 5-dniową wycieczkę dżipami po Dolinie Kali Gandaki; całodniową wycieczkę po PN Chitwan z 3 posiłkami; lokalnych przewodników w Himalajach oraz w PN Chitwan; noclegi (hotele – pokoje 2-3-osobowe z łazienkami, w górach noclegi w lodżach himalajskich – toalety i łazienki poza pokojami); koszty organizacyjne podczas wyprawy.

Umowa i cena nie obejmuje: biletu lotniczego do Kathmandu (od ok. 5 tys. zł); wizy do Nepalu (ok. 50 USD); biletów wstępu (ok. 60 USD); wyżywienia (ok. 20 USD na dzień); kosztów lotu fakultatywnego nad Himalajami (ok. 260 USD).

Uwaga! Koszt biletu lotniczego zostanie objęty ceną wycieczki po jego zakupieniu na rzecz uczestnika.

Katarzyna Kowalska

Katarzyna Kowalska

Katarzyna Kowalska (ur. 1983), absolwentka psychologii na Uniwersytecie Śląskim w Katowicach, absolwentka Uniwersytetu Ludowego Rzemiosła Artystycznego w Woli Sękowej. Przewodniczka beskidzka, pilotka wycieczek, ale przede wszystkim współtwórczyni Klubu Podróżników Namaste w Katowicach. Prowadziła trekkingi w Himalajach - Annapurna Base Camp, dookoła Manaslu, w dolinie Langtangu, w rejonie Mount Everestu i w Sikkimie oraz wyprawy trampingowe po Maroko. Miłośniczka przyrody i rzemiosła artystycznego.

Czytaj więcej

Marek Bytom

Marek Bytom (ur. 1975) absolwent turystyki i rekreacji na Górnośląskiej Wyższej Szkole Handlowej w Katowicach. Współtwórca i właściciel Klubu Podróżników Namaste w Katowicach, organizator wielu wypraw w góry, a przede wszystkim  pasjonat gór. Jego największą  podróżnicza miłością  jest Nepal i Himalaje. Kraj ten odwiedził dziewięć razy przemierzając najciekawsze trasy trekkingowe. Z plecakiem dotarł pod najwyższe góry na świecie. Z bliska zobaczył: Mount Everest, Lhotse, Cho Oyu, Makalu, Manaslu, Kanczendzongę, Annapurnę oraz Dhaulagiri.

Czytaj więcej

Image
Image
Image
Image
Image
Image
Image
Image
Image
Image
Image
Image
Image
Image
Image
Image
Image
Image
Image
Image
Image
Image
Image
Image
Image
Image
Image
Image
Image
Image
Image
Image
Image
Image
Image
Image
Image
Image
Image